Slevy pro každého

ČESKÉ DRÁHY

Sleva 5 % až 100 % – můžete jí získat zakoupením zpáteční jízdenky nebo tzv. In Karty nebo zakoupením tzv. Traťové jízdenky.

Zpáteční jízdenka – pokud si koupíte spolu s jednosměrnou jízdenkou i jízdenku na cestu zpět, když zpět musíte jet nejpozději druhý den, tak na zpáteční jízdenku dostanete slevu cca 5 % (slevy se liší dle trati).

In Karta – samotná In kartu si můžete zakoupit za 100 Kč, ale pak jí můžete využívat pouze jako elektronickou peněženku pro platby jízdenek u ČD. Obvykle je tedy kupována s jednou z aplikací, kdy zaplatíte pouzee cenu aplikace a In kartu k ní dostanete zdarma (ceny aplikací uvádíme níže). In karta je vydána na 6 let, kdy na ni lze nahrávat aplikace, dle Vaší potřeby. Lze ji zakoupit na pokladnách českých drah či online zde. Musíte mít vlastní fotografii, kterou můžete nahrát i online a vyplnit osobní údaje. Výroba In Karty a její doručení do stanice, kde si In kartu vyzvednete, trvá cca 28 dní (21 dní při objednání přes eshop). Na dobu výroby obdržíte předběžnou In Kartu, kterou musíte, stejně jako In kartu, mít vždy u sebe a předkládat průvodčímu.

Na In kartu lze nahrát následující aplikace:

    IN 25 – lze zakoupit na období 1 měsíc za 190 Kč (mladí do 26 let za 150 Kč), 1 rok za 450 Kč (mladí do 26 let za 250 Kč), 3 roky za 990 Kč (mladí do 26 let za 490 Kč). S touto aplikací získáte 25 % slevu z běžného jízdného. Podrobnosti se dozvíte zde.

    In 50 – lze zakoupit na období  1 roku za 2990 Kč (mladí do 26 let za 1490 Kč, důchodci za 550 Kč) nebo na 3 roky za 8490 Kč (mladí do 26 let za 3990 Kč, důchodci za 1490). S touto aplikací získáte 50 % slevu z běžného jízdného. Podrobnosti se dozvíte zde.

    In 100 –  lze zakoupit na období  1 roku za 19990 Kč nebo na 3 roky za 58990 Kč. S touto aplikací získáte 100 % slevu z běžného jízdného ve druhé třídě vlaků Českých drah. Podrobnosti se dozvíte zde.

Traťové jízdenky – pokud využíváte vlak pro pravidelné cesty do školy nebo do práce, je tato sleva určena přímo pro Vás. Traťová jízdenka je jízdenka zakoupená pro určitou trať na určité období, ve kterém můžete po dané trati cestovat kolikrát chcete. Je to vlastně taková permanentka na určitou trať, např. Kladno – Praha. Lze jí zakoupit maximálně do vzdálenosti 120 kilometrů, takže traťovou jízdenku mezi Prahou a Olomoucí si nekoupíte. Traťové jízdenky lze zakoupit pro 1. nebo 2. třídu, a to týdenní, měsíční nebo čtvrtletní. Při nákupu traťové jízdenky můžete využít slevu z In karty. Ceny traťových jízdenek jsou určeny  dle vzdálenosti mezi stanicemi, mezi kterými budete cestovat. Pokud si chcete slevu spočítat musíte tedy znát vzdálenost mezi Vašimi stanicemi a ceník pro týdenní traˇové jízdenky pak naleznete zde a ceník měsíčních a čtvrtletních jízdenek pak zde.

Celodenní jízdenka – jízdenka pro jednodenní neomezené cestování vlaky ČD v druhé třídě dostupná ve variantách pro celou ČR (579 Kč) a pro jednotlivé kraje.


REGIOJET

Sleva až 22% – můžete ji získat zřízením tzv. Kreditové jízdenky. Kreditová jízdenka je zdarma, stačí vyplnit jednoduchý online formulář zde kam zadáte pouze uživatelské jméno a email a poté Vám bude přiděleno několikamístné číslo Vaší jízdenky, pod kterým bude Regiojet vést Váš online účet. Pro aktivaci kreditové jízdenky pak musíte již jen dobít kredit na Vašem účtu minimálně ve výši 300 Kč, což můžete rovněž provést online pomocí platby kartou. Kreditová jízdenka znamená tedy pouze účet, který si zřídíte online registraci a prvním dobitím kreditu. Po vyčerpání kreditu již nemusíte kredit dobíjet, stačí se přihlásit do rezervačního systému Regiojetu pod číslem Vaší kreditové jízdenky a nakupovat jízdenky se slevou. Ve vlaku nebo autobusu pak nemusíte prokazovat žádnou slevu, ani ukazovat žádnou kartičku, ani mít vytištěnu jízdenku. Dopravce má online přehled o Všech objednávkách, musíte znát pouze číslo Vašeho sedadla a číslo kreditové jízdenky. V případě, že jste však zkombinovali kreditovou jízdenku a např. isic slevu, je třeba mít u sebe isic kartu. Další informace naleznete zde.


LEO EXPRESS

Sleva 20 % – můžete jí získat na cestu zpět. Pokud si k jednosměrné jízdence zakoupíte zároveň jízdenku na cestu zpět, budete mít zpáteční jízdenku levnější o 20 %