Slevy pro studenty

REGIOJET

Žák do 15 let – Sleva 62,5 %– můžete jí využít pokud dojíždíte do školy. Platí pouze na trase mezi Vaším bydlištěm a školou a musíte vždy předložit žákovský průkaz, který Vám vystaví škola. Sleva platí do 14 let věku, takže pokud Vám již je 15 let nemáte na ní nárok. Můžete jí využít i v tarifu relax.

Student do 26 let – Sleva 25% – můžete jí využít pokud dojíždíte do školy. Platí pouze na trase mezi Vaším bydlištěm a školou a musíte vždy předložit žákovský průkaz, který Vám vystaví škola. Sleva platí do 25 let věku, takže pokud Váj již je 26 let nemáte na ní nárok. Můžete jí využít i v tarifu relax.

 ISIC Sleva – Sleva 10 nebo 20 % – můžete jí využít pokud jste držitelem platného průkazu ISIC a není Vám více než 29 let. 20 % sleva platí pouze o velkých prázdninách, jinak dostanete slevu 10 %.
Slevu lze využít i v tarifu relax.


LEO EXPRESS

Žák do 14 let – Sleva 62,5 % – můžete jí využít pokud dojíždíte do školy. Platí pouze na trase mezi Vaším bydlištěm a školou a musíte vždy předložit žákovský průkaz, který Vám vystaví škola. Můžete jí využít pouze ve třídě economy.

Student do 25 let – Sleva 25% – můžete jí využít pokud dojíždíte do školy. Platí pouze na trase mezi Vaším bydlištěm a školou a musíte vždy předložit žákovský průkaz, který Vám vystaví škola. Můžete jí využít pouze ve třídě economy.

Sleva pro držitele karet Isic, Iytic, Itic a Alive a Staff Card – Sleva 20 % – Sleva se poskytuje držitelům karet bez věkového omezení a pouze v třídě economy. 


ČESKÉ DRÁHY

České dráhy poskytují slevy žákům a studentům jak na jednotlivé jízdenky, tak na zakoupení In karty i na zakoupení tzv. traťové jízdenky, jejíž zakoupení je nejvýhodnější pro žáky či studenty, kteří dojíždějí do školy denně nebo alespoň několikrát týdně. Některé slevy nejsou nutně určeny jen pro studenty, ale jsou omezeny věkem, většinou 26 let. České dráhy neposkytují žádné trvalé slevy držitelům Isic karty, kterým nabízí pouze časově omezené akce, o kterých se vždy dozvíte na našem webu.

Isic sleva na In kartu – pouze do 31.10.2017 můžete zakoupit aplikaci In 25 na tři roky místo 490 Kč za 390 Kč, ušetříte tedy 100 Kč, nabídka je určena pouze držitelům Isic karty mladším 26 let.

Žák do 15 let – Sleva 62,5 %– můžete jí využít pokud dojíždíte do školy. Platí pouze na trase mezi Vaším bydlištěm a školou a musíte vždy předložit žákovský průkaz, který Vám vystaví škola.

Student do 26 let – Sleva 40 % – můžete jí využít pokud dojíždíte do školy. Platí pouze na trase mezi Vaším bydlištěm a školou a musíte vždy předložit žákovský průkaz, který Vám vystaví škola.

In Karta – podrobnější informace získáte v sekci slev pro všechny a zde uvádíme pouze informace k aplikacím pro mládež, které lze na In kartu nahrát. Slevy na nákup aplikací se váží pouze na věk, takže nemusíte být studentem:

    IN 25 – sleva je pro mladé do 26 let a můžete ji zakoupit na následující období: 1 měsíce za 150 Kč , 1 rok za 250 Kč, 3 roky za 490 Kč. S touto aplikací získáte 25 % slevu z běžného jízdného a lze jí kombinovat i s žákovským jízdným a slevu 25 % získáte i na traťovou jízdenkou, takže na cestě do školy pak můžete dost ušetřit. Více se dozvíte zde

    In 50 – lze za stejných podmínek zakoupit na období  1 roku za 1490 Kč nebo na 3 roky za 3990 Kč  S touto aplikací získáte 50 % slevu z běžného jízdného. Podrobnosti se dozvíte zde.

Můžete kombinovat slevy žákovské jízdné a In kartu a pak máte slevu  71,5 % do 15 let a 55 % do 26 let.

Traťové jízdenky – pokud využíváte vlak pro pravidelné cesty do školy je tato sleva určena přímo pro Vás. Traťová jízdenka je jízdenka zakoupená pro určitou trať na určité období, ve kterém můžete po dané trati cestovat kolikrát chcete. Je to vlastně taková permanentka na určitou trať, např. Kladno – Praha. Lze jí zakoupit maximálně do vzdálenosti 120 kilometrů, takže traťovou jízdenku mezi Prahou a Olomoucí si nekoupíte. Traťové jízdenky lze zakoupit pro 1. nebo 2. třídu, a to týdenní, měsíční nebo čtvrtletní. Při nákupu traťové jízdenky můžete využít slevu z In karty a slevu mají i žáci po předložení žákovského průkazu a to až do 26 let. Ceny traťových jízdenek jsou určeny  dle vzdálenosti mezi stanicemi, mezi kterými budete cestovat. Pokud si chcete slevu spočítat musíte tedy znát vzdálenost mezi Vašimi stanicemi a ceník pro týdenní traťové jízdenky pak naleznete zde a ceník měsíčních a čtvrtletních jízdenek pak zde.